18

28 kwietnia 2022 w Szkole Podstawowej nr 3 w Sarnowie nasi uczniowie, pod opieką pana Mirosława Barteczki, brali udział w Powiatowym Turnieju "Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego". Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach wiekowych. Naszą szkołę w grupie I (10-12 lat) reprezentowali uczniowie klasy 5 w składzie:
- Zosia Juskowska
- Ula Bartkowiak
- Patryk Sierpowski
- Kuba Eliasz
Grupę II (13 lat i więcej) reprezentowali uczniowie z klasy 8a w składzie:
- Bartosz Lewandowski
- Mikołaj Małecki
- Wojciech Pospiech
Do wykonania były 4 zadania: test z przepisów ogólnych i test z ruchu na skrzyżowaniach, jazda rowerem po torze przeszkód, jazda po miasteczku rowerowym, udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanemu.
Zwycięska grupa w każdej kategorii awansowała do etapu wojewódzkiego. Żadnej z naszych grup nie udało się awansować, ale indywidualnie z nagrodzonych osób 1 miejsce zajął wśród chłopców Patryk Sierpowski - GRATULUJEMY WYNIKU. Wszyscy otrzymali drobne upominki od sponsorów.
Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju, który poszerzył oraz przypomniał wszystkim uczestnikom wiedzę z zagadnień bezpieczeństwa na drodze.