Wtorek 18 maja 2022 roku zapisał się w pamięci uczniów klasy IV i V jako ten wyjątkowy, kiedy wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Złotego Stoku. Wszystko spakowane, walizki ułożone i ruszamy w drogę. Pierwszego dnia wyprawa do kopalni, rejs łodzią w murach kopalni, strzelanie z łuku. Niesamowite przeżycia, dużo ciekawych rzeczy i mnóstwo śmiechu. A przyczynił się do tego przewodnik, który nie tylko wszystkich zainteresował swoimi opowieściami, ale przy tym wywoływał burze śmiechu u słuchających go uczniów. Wyjątkową atrakcją okazała się przejażdżka podziemną kolejką. Zaplanowany był jeden przejazd, ale przewodnik zafundował uczniom aż sześć. Wieczorem, po spotkaniu przy ognisku, miała miejsce kolejna atrakcja. Odbyło się „nocne zwiedzanie kopalni”. Było niesamowicie. Drugi dzień rozpoczął się od kolejnych atrakcji. Tym razem wizyta w „Średniowiecznej osadzie” i „Sztolni Ochrowej”. Uczniowie mogli również pobawić się w Parku Technologicznym, „wyprodukować” swoją pierwszą kartkę podczas Warsztatów Czerpania Papieru oraz zobaczyć, jak maszyny pomagały w pracy w kopalni. Niesamowitych wrażeń dostarczyło przejście przez „Sztolnię Ochrową”.
Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy: pani Marlena Żyto, pan Mirosław Barteczka oraz pani Aleksandra Zaradna.
Wycieczka udała się. Było mnóstwo śmiechu, radości i zabawy. Uczniowie sprawdzili się „w boju” i już teraz myślą o kolejnym wyjeździe, ale tym razem już trzydniowym.

280950905 396216329042408 2451466807495386042 n Copy