Dnia 27 maja klasy IIIa i IIIb pojechały na jednodniową wycieczkę do Kopalni Złota w Złotym Stoku. Od samego rana wszystkim towarzyszyły bardzo dobre humory. Po długiej podróży, pełni energii uczniowie, wkroczyli na teren kopalni, gdzie czekała pani przewodnik. Dzieci miały możliwość zwiedzania Średniowiecznej Osady Górniczej, w której znajdują się różne urządzenia, Podziemny Tunel Strachu oraz Chata Kata. Dodatkowo uczestnicy wycieczki zwiedzili Sztolnię Ochrową, Kopalnię Złota, zobaczyli zapierający dech w piersiach skarbiec z 1066 sztabami złota, podziwiali jedyny w Polsce podziemny wodospad oraz odbyli przejażdżkę podziemnym tramwajem. Wielką atrakcją dla dzieci okazało się płukanie złota. Po tak intensywnym zwiedzaniu przyszedł czas na zakup pamiątek i ciepły posiłek. Był to dzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń.

WhatsApp Image 2022 05 27 at 21.25.25 2