"Polscy autorzy dla klimatu" to hasło XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, kampanii “Cała Polska czyta dzieciom” . Z okazji tej akcji uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Szkaradowie odwiedzili Bibliotekę w Szkaradowie (filię Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Jutrosinie) i uczestniczyli w wydarzeniu czytelniczym popularyzującym ideę codziennego czytania dzieciom, które rozbudza pasje czytelnicze wśród młodego pokolenia. Dzieci z zaciekawieniem wsłuchiwały się w fragmenty książki Cecylii Malik pt. „ Drzewołazki ”, czytane przez Panią Irminę Gilicką-Zalas Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szkaradowie . Wiedza edukacyjne wpisana w wątek przygodowy, ilustracje, scenografia, dodatkowe materiały, opowieści i pytania zachęciły uczniów do włączania się w dyskusję na temat otaczającej i niestety zagrożonej naszymi działaniami przyrody. Nakłoniły młodych słuchaczy do refleksji ekologicznej oraz działań na rzecz ochrony klimatu i planety. Zwieńczeniem akcji XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom było symboliczne posadzenie drzewka przekazanego na ręce Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szkaradowie przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Jutrosinie – filia w Szkaradowie. Drzewko zostało podarowane bibliotece przez Leśnictwo Halinów– kompleks leśny Osiek.

WhatsApp Image 2022 06 09 at 12.42.34 3