W piątkowy wieczór 2 września 2022 roku odbyło się niezwykłe spotkanie. Goście, którzy przybyli do szkoły wzięli udział w akcji „Narodowe Czytanie 2022”. Po raz pierwszy Narodowe Czytanie odbyło się w 2012 roku. W tym roku czytane były „Ballady i Romanse” naszego wielkiego wieszcza narodowego Adama Mickiewicza. Czytali dorośli i dzieci. Na spotkanie „przybył Adam Mickiewicz”, w którego wcielił się Oskar. Wieczór uatrakcyjnili swoim śpiewem oraz grą Stefania i Kajetan. Uczestnicy spotkania spędzili miło czas, słuchając utworów poety, popijając kawkę oraz degustując smaczne placki. Całości dopełniała wspaniała scenografia oraz rodzinna atmosfera. Organizatorom czyli Szkole Podstawowej w Szkaradowie, Bibliotece Publicznej w Szkaradowie oraz zespołowi „To i Owo Szkaradowo” należą się ogromne podziękowania. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się również spotkać i wziąć udział w tej akcji.

WhatsApp Image 2022 09 02 at 21.59.36 1