W tym roku po raz dwunasty obchodzony był Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Także nasza szkoła od kilku lat przyłącza się do tej akcji. Co prawda przypadł on 7 października, ale w naszej szkole obchodziliśmy go 10 października. Obchodzony jest on pod hasłem ,,Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki oraz przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.
Dwa trzyosobowe uczniowskie zespoły egzaminatorów w składzie: Wiktoria Lebica, Patrycja Bilińska, Milena Kryłowska oraz Julia Juskowska, Kinga Kozioł, Zosia Dyba przeprowadziły wśród uczniów egzamin pisemny a wśród pracowników szkoły egzamin ustny. Zarówno dzieci jak i dorośli wykazali się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia, zdobywając odznakę EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Nie zabrakło też gier i zabaw z wykorzystaniem kart Grabowskiego, ,, Bójka na mnożenie”, łamigłówek i kolorowanek. Obchody te wzbudziły wiele pozytywnych emocji. Dziękujemy serdecznie za udział w tym wydarzeniu i zapraszamy za rok!

311905673 1792222091132228 7197544909976869301 n