21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z okazji tego święta uczniowie naszej szkoły, wspierani przez nauczycieli, przygotowali piękne plansze promujące język ojczysty. Pokazali, jak trudna, a zarazem piękna i bogata jest polszczyzna.
Oprócz wykonania plakatów uczniowie klas IV-VIII mieli możliwość wykazania się znajomością poprawnej polszczyzny, znajdując w tekście błędy ortograficzne i językowe. Nieco inne zadania wykonywali uczniowie klas II – III. Był to zabawy językowe polegające na napisaniu jak największy liczby skojarzeń z jabłkiem. Drugie zadanie polegało na tym , aby wymyślić możliwie dużo wyrazów, w których ukryło się podane słowo. Można było również pogimnastykować język, czytając „Wierszyki łamiące języki” i „Łamańce językowe”, które umieszczono na drzwiach sal lekcyjnych. Ponadto, w związku z obchodami Dnia Języka Ojczystego - w bibliotece publicznej i szkolnej – przygotowano wystawkę książek oraz zabawy językowe w formie rebusów, krzyżówek, łamigłówek i inne ciekawe zadania.

Prace wykonane przez dzieci można podziwiać w holu szkoły.

Dbajmy o nasz język ojczysty!

334249643 1144787222826352 1932248499002463457 n