Co roku, 22 marca na świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Także uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do tej akcji, której celem jest zaangażowanie jak największej liczby osób i szerzenie świadomości o tym, że:
• dostęp do czystej wody to prawo człowieka,
• na świecie 785 milionów ludzi nie ma dostęp do bezpiecznej wody pitnej,
• jesteśmy za to współodpowiedzialni/e,
• oszczędzanie wody to za mało.
W ramach akcji uczniowie brali udział w warsztatach, na których poprzez zabawę i różnorodne działania pogłębiali swoją wiedzę o wodzie, jej znaczeniu dla ludzi i środowiska oraz właściwościach. Postanowiliśmy połączyć edukację ze świetną zabawą. W czasie zajęć badawczych uczniowie sprawdzali rozpuszczalność substancji w wodzie, a następnie sprawdzali, które roztwory przewodzą prąd, Pogłębili swoją wiedzę na temat napięcia powierzchniowego, czy dyfuzji. Obejrzeli prezentację, z której mogli się dowiedzieć wiele ciekawostek na temat wody, a także poznali sposoby codziennego oszczędzania wody.

Uczniowie brali też udział w konkursie plastycznym ,,Jak oszczędzać wodę?” Konkurs był oceniany w dwóch kategoriach wiekowych.
Wyniki przedstawiają się następująco:

w klasach I-III:
I miejsce - Zofia Giezek kl. IIa
II miejsce – Nikodem Nowak kl. IIa
III miejsce – Lena Tatarek – kl. IIIa

w klasach IV-VIII:
I miejsce – Aleksander Zaradny –kl. V
II miejsce – Lena Zaradna –kl. IVa
III miejsce – Wiktoria Kasprzak –kl. VI
Gratulujemy!!!

Nad prawidłowym przebiegiem Dnia Wody i konkursu plastycznego czuwały pani Irena Trembecka i pani Iwona Stachowiak.

WhatsApp Image 2023 03 21 at 14.39.38 3