Lektura w pudełku to metoda omawiania lektur, która polega na tym, że uczniowie wykonują kartoniki, w których gromadzą przedmioty związane z treścią czytanej książki. Dzieci z klasy pierwszej,miały za zadanie wykazać się w grupach znajomością treści "Calineczki "H.Ch.Andersena. Nie mogli zaglądać do pudełek innych grup , co wzbudzało spore zaciekawienie.W pudełkach znalazły się bardzo ciekawe rzeczy, nawiązujące do treści lektury. Dzieci miały bardzo ciekawe pomysły i bardzo różny sposób myślenia, co widać na załączonych zdjęciach. Wykazały się kreatywnością i sprytem. Były ciekawe nawzajem swoich przyniesionych skarbów. Uzasadniali swoje wybory, czym udowodnili znajomość treści.Na pewno jeszcze nie raz wrócimy do tej metody omawiania lektur.