20 sierpnia 2023 roku, w niedzielne, upalne, sierpniowe popołudnie Dziecięca Grupa Obrzędowa Szakiety wzięła udział w tegorocznych obchodach dożynek gminnych w Jutrosinie, które odbyły się w Szymonkach. Dzieci z naszej szkoły swym wyglądem zauroczyły wszystkich zebranych, a ich występ uatrakcyjnił to wydarzenie i zachwycił mieszkańców gminy Jutrosin jak i przybyłych gości. Serdecznie dziękuję uczniom i ich rodzicom, którzy poświęcili swój czas wakacyjny i przychodzili na próby do szkoły, Paniom Katarzynie Chmielarczyk, Iwonie Eliasz i Emilii Pawlak za przygotowanie dzieci do występu oraz Pani Hannie Pospiech za pomoc w przygotowaniu strojów i Pani Dominice Bartkowiak za uszycie strojów dla najmłodszych członkiń Szakietów.
                                                                                                                                       Elżbieta Jagodzińska

370325865 206447722418080 4497288746534393929 n