Uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelnika w naszej szkole miało miejsce 18 stycznia 2024r. Dzieci skorzystały z gościnności pani Hani, naszej bibliotekarki, która z pasją opowiadała o książkach - „mieszkańcach” biblioteki szkolnej. Zaprezentowała księgozbiór - najciekawsze egzemplarze książek dla dzieci młodszych, lektury oraz albumy, encyklopedie i podręczniki. Uczniowie dowiedzieli się też, czym różni się biblioteka od księgarni, jaka jest różnica między wypożyczalnią a czytelnią. Pani Hania szczegółowo zapoznała wszystkich z regulaminem biblioteki i zwróciła uwagę w jaki sposób należy korzystać z książek, aby mogły jeszcze długo służyć innym.

Następnie pani dyrektor wręczyła dzieciom pamiątkowe Dyplomy Czytelnika Biblioteki Szkolnej wraz z książkami do samodzielnego czytania. Zachęcała tez uczniów do częstego sięgania po książkę - skarbnicę wiedzy.
Na koniec spotkania dzieci złożyły podpisy pod przyrzeczeniem sumiennego wypełniania obowiązków czytelnika. Pani Hania zaprosiła wszystkich do częstego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zbiorów.
Dlaczego warto czytać książki? - rozwijają wyobraźnię,
- zabierają w świat fantazji,
- dostarczają rozrywki i emocji,
- rozśmieszają i doprowadzają do łez,
- tłumaczą rzeczywistość,
- pomagają zrozumieć siebie,
- podnoszą poczucie własnej wartości,
- towarzyszą nam w samotności,
- dają radość i uczą.
Bardzo serdecznie dziękujemy, a wszystkim pierwszakom życzę miłości do książek oraz pasji czytania.
Apel dla rodziców - czytajcie swoim dzieciom i zachęcajcie ich do samodzielnego czytania!

415576975 1557266718407090 5674303444042021992 n