26 stycznia br. w murach naszej szkoły gościł Pan Adam Grzelak, z zawodu żołnierz, z zamiłowania historyk i autor wielu publikacji na temat Powstania Wielkopolskiego. Pan Adam przybliżył uczniom klas V, VI , VII i VIII szczegółowo genezę, przebieg i rezultat tego wydarzenia na naszych ziemiach. Zwrócił młodzieży uwagę na fakt, że większość z nich to potomkowie owych powstańców i zachęcił, by na ten temat porozmawiali w swoich rodzinach. Spotkanie to było okazją do utrwalenia i poszerzania wiadomości na temat Powstania Wielkopolskiego w powiecie rawickim i gminie Jutrosin, z uwzględnieniem miejscowości Szkaradowo, Jeziora, Janowo, Ostoje. Była to niezwykła i niecodzienna lekcja historii i przekazania wartości patriotycznych, za którą bardzo dziękujemy.

418717690 925691605745489 1604211856027207880 n