W dniu 16.04.2024r. , klasa ósma miała okazję odwiedzić Urząd Miasta i Gminy w Jutrosinie oraz poznać ciekawe miejsca naszej okolicy. Wizyta została zorganizowana przez panią Urszulę Rewera-Kostkę i pana Pawła Jaworskiego.
Wizyta rozpoczęła się od zapoznania się z pracą urzędu i jego funkcjonowaniem. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia, jak wygląda codzienna praca urzędników, jakie sprawy załatwiają i jakie zadania mają do wykonania.
Następnie grupa uczniów udała się na spotkanie z Panem Ireneuszem Mikołajewskim, który oprowadził ich po kościele parafialnym w Jutrosinie. Pan Mikołajewski z pasją opowiadał o historii kościoła, jego architekturze i znaczeniu dla lokalnej społeczności. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska zabytkowym elementom kościoła i poznać historię parafii.
Po zwiedzaniu kościoła grupa uczniów udała się do Muzeum Ziemi Jutrosińskiej. Tam czekała na nich fascynująca lekcja historii miejscowej społeczności. Zbiory muzeum, zawierające eksponaty związane z historią regionu, zainteresowały uczniów i pozwoliły im lepiej zrozumieć dziedzictwo kulturowe naszej okolicy.
Cała wizyta była nie tylko edukacyjna, ale również inspirująca. Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o lokalnej historii i kulturze, a także zobaczyć, jak funkcjonuje urząd miejski w Jutrosinie. Dzięki takim wyjazdom możemy lepiej zrozumieć otaczający nas świat i docenić bogactwo naszego dziedzictwa kulturowego.

b3d81fc8 5274 4458 a249 f377950e79df