11

5 kwietnia 2019 roku w Jutrosinie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Do eliminacji przystąpiło 18 uczniów z gminy Jutrosin podzielonych na trzy grupy. Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów: Adrian Pawlak (klasa VI), Otylia Wybierała (klasa VIII), Nikodem Pospiech (klasa III gim.), Radosław Kukla (klasa III gim.) oraz Mikołaj Tomczak (klasa III gim.). Podczas konkursu uczestnicy najpierw rozwiązali test pisemny a następnie byli odpytywani ze znajomości sprzętu strażackiego i środków ochrony indywidualnej ratownika. Adrian Pawlak zajął pierwsze miejsce w grupie pierwszej, natomiast w grupie drugiej odbyła się dogrywka o pierwsze i drugie miejsce, po której pierwsze miejsce zajął Radosław Kukla, drugie miejsce zajęła Otylia Wybierała a trzecie zajął Nikodem Pospiech. Troje finalistów z każdej grupy zakwalifikowało się do powiatowego finału turnieju. Powiatowy finał OTWP odbył się w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu dnia 15 kwietnia 2019 .

W eliminacjach brało udział 39 uczestników. Podczas tych eliminacji na uczestników czekał test pisemny, odpytywanie ze znajomości gaśnic oraz sprzętu wykorzystywanego przez strażaków. Po trzech etapach z każdej grupy wyłoniono trzech najlepszych turniejowiczów, którzy zakwalifikowali się do ścisłego finału turnieju w Rawiczu, podczas którego musieli ustnie odpowiedzieć na trzy finałowe pytania. Ścisły finał wyłonił ostateczne miejsca. W kategorii pierwszej Adrian Pawlak zajął pierwsze miejsce. Natomiast w kategorii drugiej pierwsze miejsce zajęła Otylia Wybierała. Adrian oraz Otylia reprezentowali powiat rawicki na eliminacjach wojewódzkich w Koninie 27 kwietnia 2019 roku, podczas których zmagali się z egzaminem pisemnym. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

26789112233448899222333444555541

3666111