P1000338

Grupa 140 uczniów 8 szkół podstawowych z terenu dekanatu jutrosińskiego wzięła udział w IV Przeglądzie Pieśni Adwentowych, który odbył się 4 grudnia 2019r. w sali wiejskiej w Szkaradowie. W sumie zaprezentowano 28 wykonań wokalno-muzycznych utworów o tematyce  adwentowego oczekiwania, które zostały przygotowane dzięki profesjonalnej pomocy 13 opiekunów, zarówno solistów  jak i zespołów. Jury oraz zaproszeni widzowie z naszej parafii mieli okazję usłyszeć ciekawe interpretacje oraz przeżyć wiele wzruszeń związanych z odbiorem kultury muzycznej i treści duchowych. Tradycyjnie już po części  muzycznej odbyła się wspólna agapa przy zimowej herbatce, kanapkach i pierniczkach. Każdy młody uczestnik przeglądu został także obdarowany drobnymi upominkami, natomiast opiekunowie wykonawców otrzymali miodowo-woskowe podziękowania. Znacznego wsparcia w przeprowadzeniu imprezy w tak atrakcyjnej formie udzieliła    Szkoła Podstawowa im. Stanisława Ratajczaka w Szkaradowie.