Drodzy Uczniowie! W czasie pandemii przez 14 tygodni zdalnej nauki w naszej szkole przeprowadziliśmy quiz biologiczny, w którym wzięło udział 27 uczestników. Najwięcej uczniów było z klasy V – aż 9 osób, z kolei najmłodszymi uczestniczkami były Ola i Emilka z klasy IV. Co tydzień uczniowie otrzymywali 3 pytania z dziedziny biologiidotyczące roślin, zwierząt oraz grzybów, które możemy zaobserwować w naszej okolicy. Wśród nich zawsze jedno pytanie było ze zdjęciem. Jako inicjatorka konkursu bardzo się cieszę, że w naszej szkole są uczniowie, którzy uważnie obserwują przyrodę i potrafią się nią zachwycić. Dziękuję za piękne fotografie Ani Wybierale, Amelce Szymkowiak i Hubertowi Tycy.

17 uczniów uczestniczyło we wszystkich 14 quizach. Za udział w całym konkursie można było zdobyć łącznie 42 punkty.

Oto lista laureatów:
1.    Konrad Łysikowski – 40 punktów
2.    Łukasz Szalkowski – 40 punktów
3.    Martyna Broniecka – 40 punktów
4.    Michał Przewoźny – 39 punktów
5.    Ola Eliasz – 39 punktów
6.    Emilia Eliasz – 39 punktów
7.    Hubert Minicki – 39 punktów
8.    Ania Wybierała – 39 punktów
9.    Wiktorka Lebica – 39 punktów
10.    Amelia Szymkowiak – 39 punktów
11.    Bartek Wybierała – 39 punktów
12.    Adrian Kukla – 39 punktów

Dodatkowo chciałabym wyróżnić uczniów biorących udział w quizie w następujących kategoriach:
1)    Najszybciej udzielane odpowiedzi
W tej kategorii ścigali się: Michał Przewoźny i Łukasz Szalkowski. Nagrodę otrzyma Michał Przewoźny.
2)    Super odpowiedzi (odpowiedzi najpełniejsze, najciekawsze i najlepiej napisane)
W tej kategorii pragnę wyróżnić: Konrada Łysikowskiego, Łukasza Szalkowskiego, Martynę Broniecką, Czarka Galanta, Adriana Kuklę, oraz siostry Emilkę i Olę Eliasz. Nagrodę otrzyma Czarek Galant.
3)    Najbardziej oryginalna rymowanka o bocianie (quiz nr 10)
W tej kategorii wyróżnili się: Kamil Barteczka, Remik Galant, Kacper Małecki, Patrycja Bilińska, Bartek Lewandowski i Zosia Dyba.

Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymają nagrody po wakacjach.

Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie i nie zostali wyróżnieni, mogą napisać na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., by poznać swoją punktację lub otrzymać odpowiedzi na nurtujące ich pytania z quizu.

Kochani Uczniowie!Świat przyrody jest piękny, fascynujący i tajemniczy. Dziękuję wszystkim za udział w quizie biologicznym. Mam nadzieję, że w czasie wakacji dalej będziecie obserwować otaczającą was naturę! Przez całe wakacje będę czekała z wielkim zainteresowaniem na ciekawostki przyrodnicze.  Przesyłajcie zdjęcia i listy na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.