Klasa V rozpoczęła swoją przygodę z nowym przedmiotem w sposób bardzo ciekawy. Wykonywano liczne doświadczenia: W jakiej temperaturze drożdże rosną najszybciej? oraz wykrywanie składników chemicznych w różnych organach roślinnych. Prowadzono obserwacje mikroskopowe, każdy uczeń samodzielnie wykonał preparat. Byliśmy na zajęciach terenowych na których poznawaliśmy różne gatunki drzew i określaliśmy ich nazwy posługując się „Atlasem drzew Polski”. Mierzyliśmy ich obwód i korzystając z tabeli wiekowej drzew określaliśmy wiek danego drzewa. Efektem końcowym zajęć było wykonanie przez każdego ucznia zielnika liści 10 gatunków drzew i krzewów. Teraz czeka uczniów wykonanie trójwymiarowego modelu komórki. Mam nadzieję, że będą to bardzo ciekawe prace!

IMG 20201023 104302 1920