20201008 103951

1 października 2020 roku uczniowie klasy 8 wraz ze swoim wychowawcą panem Mirosławem Barteczką, chcąc wykorzystać jesienną dobrą pogodę, wybrali się tym razem na wycieczkę rowerową. W wyprawie jako opiekun towarzyszył nam również pan Piotr Ryś. Zaplanowana wcześniej trasa wiodła w pierwszej kolejności nad zalew Pakosław, gdzie czekał na nas pan Kazimierz Chudy. Opowiedział nam o swojej pasji, jaką jest modelarstwo, pokazał swoje prace i zachęcał do udziału w tego typu zajęciach, jeśli mamy taką możliwość. Drugim punktem wycieczki była wizyta w pasiece pszczelarskiej w Pakosławiu. Pan Piotr Smakulski opowiadał o życiu pszczół, ich pracy i pozyskiwanych dzięki nim produktach. Były też przygotowane dla uczniów tematyczne zagadki i zadania do wykonania. Następnie udaliśmy pod wiatę, gdzie pan Piotr przygotował dla nas ognisko, na którym smażyliśmy kiełbaski. Po krótkim odpoczynku oraz posiłku, uzbrojeni w kaski i kamizelki, udaliśmy się w drogę powrotną do Szkaradowa.