25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto nie ma długiej tradycji, ponieważ zaczęto je obchodzić dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny.
Wszystko zaczęło się w 1902 r. Prezydent Teodor Roosvelt wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. W trakcie wyprawy postrzelono małego niedźwiedzia. Prezydent stanął w obronie zwierzaka. Tę historię szybko opisano w gazetach. Gdy przeczytał ją producent zabawek w Nowym Jorku, postanowił stworzyć zabawkę dla dzieci w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy’s Bear.

Pluszowy miś przez lata był bohaterem bajek i filmów dla dzieci. My również nie zapomnieliśmy o naszym milusińskim. W ostatnim tygodniu zorganizowany został Konkurs Plastyczno-Językowy „Mój Przyjaciel Miś”, którego organizatorkami były pani Marlena Żyto i Aleksandra Zaradna. Każdy uczestnik konkursu mógł wykonać pracę plastyczną lub wyrecytować wiersz o misiu. W plastycznej części konkursu udział wzięło 36 osób z klas I-VI. Byli to:
Klasa I a: Emilia Szymkowiak, Michał Szydłowski, Tomasz Kruger, Oskar Kaczmarek, Zuzanna Gil, Aleksander Domaniecki,
Klasa I b: Lena Wrzeszcz, Zuzia Domaniecka,
Klasa II a: Maria Lorek, Lena Zaradna, Nikola Francke, Hubert Konopniak, Artur Wybierała, Jakub Urbaniak
Klasa II b: Mateusz Pawlak, Jakub Lebica,
Klasa III a: Natasza Kruger, Aleksander Zaradny, Maria Plewka, Maja Piotrowska, Bartosz Domaniecki,
Klasa III b: Piotr Łęcki, Wojciech Makowiecki, Julia Gil, Łukasz Doskoczyński, Zuzanna Lewandowska, Maja Jędrkowiak, Zofia Tyl,
Klasa IV: Szymon Minnicki, Wiktoria Kasprzak, Kinga Krakowiak, Amelia Wybierała, Magdalena Wybierała, Marcel Sierpowski,
Klasa VI: Wiktoria Lebica, Kamil Barteczka, Anna Wybierała.
W części językowej konkursu udział wzięli:
Antoni Gotter- klasa I a
Sandra Sieńska- klasa I a
Lena Zaradna- klasa II a
Aleksander Zaradny- klasa III a
Kinga Krakowiak- klasa IV

Wyniki konkursu już wkrótce :-)