1.Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych z dnia 12.01.2021r.:

2.Informacje dodatkowe wynikające z Wewnętrznego regulaminu funkcjonowania Szkoły Podstawowej w Szkaradowie w czasie pandemii:
1)Dowozy do szkoły autobusem szkolnym – dzieci przebywają w autobusie w maseczkach:
7:00 Ostoje + Katarzynowo
7:10 Janowo
7:20 Jeziora
7:25 Poradów

2)Uczniowie klas 1-3 (z wyjątkiem klasy 1a) wchodzą na piętro nowej szkoły schodami od strony sali sportowej. Opiekunowie najmłodszych uczniów (bez objawów chorobowych sugerujących infekcję górnych dróg oddechowych) odprowadzają dzieci do drzwi wejściowych od strony parkingu przy sali sportowej, zachowując zasady:
•1 opiekun z dzieckiem
•Dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem min. 1,5m
•Opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym obywateli (maseczki, dezynfekcja rąk lub rękawiczki jednorazowe)
•Pracownik szkoły odbierający dzieci z autobusu szkolnego, odprowadza uczniów do świetlicy szkolnej. Nauczyciel świetlicy dopilnowuje natychmiastowego umycia rąk przez dzieci wodą z mydłem.

3)Obowiązuje ogólna zasada – każda grupa uczniów (klasa) w trakcie przebywania w szkole nie ma możliwości (lub ma ograniczoną do minimum) kontaktowania się z pozostałymi klasami. Dzieci w przestrzeniach wspólnych (po wyjściu z sali lekcyjnej) proszone są o zakładanie maseczek.

4)Zajęcia z edukacji informatycznej będą odbywać się w sali komputerowej.

5)Zajęcia z w-f będą odbywać się w sali sportowej, salkach rekreacyjnych lub w terenie. Będą ograniczone gry i ćwiczenia kontaktowe.

6)Przerwy międzylekcyjne będą odbywać się w godzinach dotychczasowych. W ciągu dnia mamy 2 długie przerwy (15-minutowe):
•9:40 – 9:55 przerwa śniadaniowa. Przerwę tę uczniowie spędzają zawsze w swojej klasie, pod opieką nauczyciela. Istnieje możliwość wypicia ciepłej herbaty. Prosimy rodziców, aby dzieci zawsze brały drugie śniadanie do szkoły. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.
•10:40 – 10:55 przerwa rekreacyjna (przy dobrej pogodzie wszyscy uczniowie mają obowiązek spędzania przerwy na świeżym powietrzu). Nauczyciele dyżurujący będą zwracali uwagę na konieczność zachowania dystansu zarówno na powietrzu jak i w budynku szkoły.

7)Każda klasa ma przydzielone dla swojego użytkowania kabiny i umywalki w toaletach.

8)Organizacja zajęć w świetlicy szkolnej:
a)Świetlice poranne od godz. 7:00 – 8:00:
•Poniedziałek p. I. Goździk
•Wtorek p. I. Goździk
•Środa p. M. Żyto
•Czwartek p. I. Goździk
•Piątek p. M. Żyto
b)Godziny odwozów po lekcjach: codziennie 12:35 oraz 13:30
c)Odprowadzanie do autobusu:
12:35 - poniedziałek MA, wtorek MaB, środa MA, czwartek AZ, piątek MaB
13:30 – osoba ze świetlicy + osoba prowadząca zajęcia na 6 lekcji.
d)Świetlice po lekcjach (do godziny 14:30)
•Poniedziałek p. Ma. Barteczka, p. M. Żyto
•Wtorek p. D. Gawrecki
•Środa p. R. Leśniak
•Czwartek p. R. Leśniak, p. M. Żyto
•Piątek p. R. Leśniak, p. I. Goździk

9)Zajęcia pozalekcyjne będą odbywać się zgodnie z dotychczasowym planem. Wszelkie informacje można uzyskać u nauczycieli prowadzących dane zajęcia.