XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci Bezpiecznie na wsi mamy
– od 30 lat wypadkom zapobiegamy

Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców wsi oraz promowanie wiedzy o zasadach BHP w gospodarstwie rolnym, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza uczniów szkoły do udziału w XI  Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci.

Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych: klasy 0-III, klasy IV-VIII i przebiega pod hasłem:

„BEZPIECZNIE NA WSI MAMY – OD 30 LAT WYPADKOM ZAPOBIEGAMY”.

plakat 1 Copy

Zadaniem konkursowym jest wykonanie w dowolnej technice dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom zawodowym, od 30 lat upowszechniane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
a współorganizatorami są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji
i Modernizacji Rolnictwa. Partnerem strategicznym Konkursu jest Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie internetowej Kasy: www.krus.gov.pl.

Chęć udziału w konkursie należy zgłosić  najpóźniej do 16 lutego 2021 roku do pani Aleksandry Zaradnej.  Gotowe prace konkursowe należy dostarczyć do 11 marca 2021 roku do sekretariatu.