Nowe zmiany obowiązujące od 22 marca do 11 kwietnia

Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych dla dzieci i młodzieży w całym kraju.

Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, szkoła ma obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców.

Ponadto dyrektor szkoły nadal ma obowiązek organizowania nauczania zdalnego lub stacjonarnego na terenie szkoły ze względu na rodzaj niepełnosprawności ucznia lub – ma taką możliwość – ze względu na inne przyczyny uniemożliwiające uczniowi naukę zdalną w domu.

Dyrektorzy szkół nadal mogą organizować uczniom klas ósmych konsultacje indywidualne lub w małych grupach.

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Rozporządzenie zostało skierowane do publikacji w Dzienniku Ustaw. Wejdzie w życie 22 marca br.

Informacja została umieszczona na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W związku z powyższym dyrektor Szkoły Podstawowej w Szkaradowie informuje:

1. Rodzice uczniów klas 1-3, którzy pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19 mają prawo wnioskować pisemnie do szkoły o zorganizowanie dziecku opieki (nauka zdalna w szkole pod opieką nauczyciela i opieka świetlicowa). Uprzejmie proszę pisemny wniosek przekazać wychowawczyni. W przypadkach szczególnych i wątpliwych proszę bezpośrednio kontaktować się z dyrektorem szkoły (tel. 721 508 864).
  2. Zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej w klasach I –III:
  • Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze realizowane będą on-line.
  • Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne realizowane będą on-line.
  • Zajęcia z logopedą realizowane będą on-line.
  • Zajęcia rewalidacyjne dla uczniów z orzeczeniem będą realizowane stacjonarnie w obecności ucznia. Plan zajęć proszę ustalić z wychowawcą.
  • Praca z nauczycielem współorganizującym proces kształcenia odbywać się będzie w sposób stacjonarny wg dotychczasowego planu.
  1. Zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej w klasach IV-VIII realizowane są na dotychczasowych zasadach.
  2. Konsultacje dla klasy 8 będą odbywały się wg dotychczasowego planu we wtorki i w czwartki.
  3. Opieka świetlicowa będzie dostosowana do potrzeb dzieci i rodziców.