Egzamin Ósmoklasisty - dekalog zachowań egzaminacyjnych

1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną. Na egzamin nie może przyjść uczeń, który przebywa z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sam jest objęty kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.

2. Rodzic/Prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.

3. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek. Należy pamiętać o bezwzględnym zakazie wnoszenia do sali egzaminacyjnej urządzeń telekomunikacyjnych bądź korzystania z takich urządzeń w tej sali.

4. Zdający powinni mieć przy sobie dokument stwierdzający tożsamość (np. legitymację szkolną).

5. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych (długopis lub pióro z czarnym wkładem) i linijki (na egzaminie z matematyki). Niedozwolone jest korzystanie z długopisów zmywalnych/ścieralnych. Należy pamiętać o zakazie pożyczania materiałów od innych zdających.

6. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą. Podczas pracy z arkuszem egzaminacyjnym butelka powinna stać na podłodze, przy nodze stolika, aby uczeń przypadkowo nie zalał materiałów egzaminacyjnych.

7. Czekając na wejście do szkoły (wchodzimy od strony parkingu przy sali sportowej) albo sali egzaminacyjnej ( egzamin odbywa się w holu szkoły), zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos. Uczniowie zawsze będą przebywać pod opieką wyznaczonego nauczyciela.

8. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno-lub wielorazową, materiałem, przyłbicą – w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką).

9. Każdy zdający będzie mógł zostawić swoje rzeczy osobiste – plecak, torbę, kurtkę, telefon itp. – w swojej szafce korytarzowej.

10. Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:

a) Podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie

b) Wychodzi do toalety

c) Kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej

Podsumowując:

1. W dniu egzaminu należy się wstawić w szkole najpóźniej o 8:30. Obowiązuje strój galowy.

2. Osoby dojeżdżające - autobus szkolny będzie jeździł zgodnie z rozkładem: Ostoje 7:30; Janowo 7:45; Jeziora 7:50, Poradów 8:00.

3. Należy zabrać ze sobą: maseczkę lub przyłbicę, długopis lub pióro z czarnym wkładem, linijkę (egzamin z matematyki), małą butelkę z wodą, legitymację szkolną, kluczyk do szafki.

4. Do szkoły wchodzicie od strony parkingu przy sali sportowej, musicie mieć na twarzy maseczkę lub przyłbicę, zachowujecie bezpieczny odstęp. Bezwzględnie słuchacie poleceń nauczyciela dyżurnego.

Drodzy Ósmoklasiści, wszyscy pracownicy Szkoły Podstawowej w Szkaradowie życzą Wam abyście mądrze wykorzystali zdobytą wiedzę i umiejętności. Życzymy także, aby wyniki uzyskane na egzaminie, dały Wam możliwość realizacji życiowych planów i marzeń. Nie stresujcie się! Trzymamy za Was kciuki!