Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!
Od najbliższego poniedziałku 31 maja naszą szkołę wypełni długo przez nas oczekiwany uczniowski gwar. Wszyscy wracamy do nauki stacjonarnej według dotychczasowego planu lekcji. A teraz kilka ważnych komunikatów:
1) W dniach 25, 26 i 27 maja uczniowie klasy ósmej pisali egzamin z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Przebiegał on bez zakłóceń, wszystko odbyło się według procedur Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Przed nami czas oczekiwania na wyniki, według poniższego harmonogramu:
• Termin ogłaszania wyników egzaminu ósmoklasisty – 2 lipca 2021r.
• Termin przekazania szkołom wyników, zaświadczeń oraz informacji – do 8 lipca 2021r.
• Termin wydania zdającym zaświadczeń – 9 lipca 2021r.
2) Przypominamy, że podobnie jak we wrześniu, każda klasa ma wszystkie lekcje ( z wyjątkiem w-f) w przydzielonej sali. Zmianie uległo tylko miejsce spędzania przerw:
• Klasy IV – VI – boisko wielofunkcyjne
• Klasy VII – VIII – „Oaza szkolna”
3) Ważne daty:
• Dnia 1 czerwca świętujemy Dzień Dziecka. Zapraszamy wszystkich uczniów do zabawy, a przede wszystkim do udziału w Loterii dla Alanka! Plan tego dnia przekażą Wam wychowawcy.
• Dnia 3 czerwca Boże Ciało.
• Dnia 4 czerwca mamy dodatkowy dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
• Do 18 czerwca wystawianie ocen rocznych.
• 22 czerwca zebranie klasyfikacyjne rady pedagogicznej (zatwierdzenie ocen)

4) Przypominamy zasady bezpieczeństwa obowiązujące w naszej szkole:
• Przed wejściem do szkoły trzeba dezynfekować ręce
• Do szkoły przychodzą uczniowie zdrowi, bez objawów wskazujących na infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie
• Uczniowie nie mogą wymieniać się żadnymi przyborami szkolnymi
• Sale są wietrzone co godzinę, po każdych zajęciach a sprzęt sportowy myty lub dezynfekowany
• W łazienkach są instrukcje jak prawidłowo myć i dezynfekować ręce
• Zajęcia są organizowane tak, aby ograniczyć gromadzenie się poszczególnych grup uczniów na terenie szkoły
5) Na koniec serdeczna prośba od pani Dyrektor. Kochani Uczniowie, po bardzo długim okresie nauki zdalnej wszyscy musimy odzyskać witalność życiową. Konieczne jest wprowadzenie czegoś w rodzaju „odwyku” od trybu funkcjonowania online. Bardzo Was proszę nie przynoście do szkoły telefonów komórkowych. Nie korzystajcie z nich na przerwach. Przebywajcie ze sobą, rozmawiajcie, bawcie się, odbudowujcie dobre relacje w klasie!
Z serdecznościami Irmina Gilicka-Zalas