Dnia 1 czerwca 2021 roku odbył się w naszej szkole Dzień Dziecka. Od samego rana na uczniów czekało wiele niespodzianek. Pierwszą atrakcją, od której dzień rozpoczęli najmłodsi, był udział w loterii fantowej organizowanej przez Radę Rodziców, z której dochód przeznaczony został na leczenia Alanka. Radość była tym większa, że żaden los nie był pusty. Dzieci z klas 1-3, podzielone na dwie grupy, wzięły też udział w Pikniku Czytelniczym z projektu „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki.” Uczniowie zapoznani zostali z sylwetką Marii Konopnickiej oraz z jej twórczością. Przedstawiciele klas przeczytali swoim kolegom i koleżankom wiersze z cyklu „Co słonko widziało”. Po pikniku odbyła się mała sesja fotograficzna. W tym samym czasie część uczniów bawiła się w sali sportowej uczestnicząc w rozgrywkach sportowych. Dodatkowo uczniowie obejrzeli pokaz taneczny „Akademii Tańca Jaskier” oraz wspólnie zatańczyli sambę.
Nieco inaczej wyglądał plan dnia dla uczniów klas IV-VIII. Aby nacieszyć się dobrą pogodą i słońcem, starsi wybrali się na spacer po Szkaradowie. Mieli też możliwość wzięcia udziału w loterii fantowej. Dużo radości dostarczyły dzieciom rozgrywki w „Dwa ognie” oraz „Palanta”. Największą atrakcją dla uczniów było spotkanie ze sportowcem Panem Przemysławem Waścińskim- polskim lekkoatletą, złotym medalistą mistrzostw Polski w kategorii juniorów i młodzieżowców.
Po tak aktywnym dniu na wszystkie dzieci czekały pyszne i orzeźwiające lody.