DSCF285411 września 2016r. w Domachowie odbył się VI Festiwal Tradycji i Folkloru. Festiwal rozpoczął się mszą świętą z biskupiańską oprawą w zabytkowym drewnianym kościele w Domachowie. Następnie korowód mieszkańców w strojach ludowych udał się na plac festiwalowy przy świetlicy wiejskiej. Na festiwalu wystąpiły min. zespoły: Dziecięcy Zespół Biskupiański przy Przedszkolu Samorządowym „Pod świerkami” w Krobi, Dziecięcy Zespół Biskupiański ZSPIG w Krobi oraz zespół” Młodzi Biskupianie” ze Starej Krobi. Gościnnie na festiwalu wystąpił zespół z Czech „Horacka Muzika”. Atrakcjami festiwalu było min. kino „W stodole”, wystawa pt. „Można zakochać się w Domachowie”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z rękodziełem. Do późnych godzin nocnych bawiono się w klimatach Dance dzięki Dj Camello.

Ewa Lorenz

zobacz zdjecia maly