obrzedowa.poznan

25 listopada Dziecięca Grupa Obrzędowa „Szakiety” była gościem specjalnym Konferencji  pt. „Szkoła Promująca Zdrowie”, która odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu. Wraz z grupą do Poznania udała się p. Dyrektor Irmina Gilicka – Zalas, Emilia Pawlak, Iwona Eliasz i Ewa Lorenz– opiekunki dziecięcej grupy obrzędowej. Szakiety wystąpiły tam z programem artystycznym. Uczniowie zaśpiewali piosenki i przyśpiewki chazackie: „Hej, hej kuezy gnała”, „Anna, panna Maryjanna” , „O, la Boga, nie wyczymóm „ oraz  ludowe piosenki: „Lipka”, „Wyszłabym za dziada” i „Oj, zagraj mi muzyko”.  Dopełnieniem całego występu był  taniec „Polka”. „Szakiety” otrzymały gromkie brawa, które pojawiały się po każdym wykonanym utworze. Mamy nadzieję, że wspominają nasze występy mile i serdecznie. Czekamy na kolejne zaproszenia.

Ewa Lorenz